Murat İbranoğlu

Kocaeli
 

10.01.1970 Tarihinde Çamlıhemşin’de (Rize) doğdum. İlk,Orta ve Lise öğrenimimi Çamlıhemşin ‘de Tamamladıktan sonra , 1986 Yılında başladığım Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği   Bölümünü 1990 Yılında bitirdim. 1991 Yılında Yedek Subay Öğretmen Olarak Batman’da başlayan öğretmenlik hayatım 1992 Yılında da Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde devam etti.

2001 ‘de Kocaeli’ne tayin oldum .Yirmi yıla yakın Okul müdürlüğü görevi yaptıktan sonra Halen Körfez Oruç Reis Anadolu Lisesi Coğrafya öğretmeni olarak görevime devam ediyorum.

Sanat ve sporla içi içe geçen bir yaşamım oldu. Tiyatro ,Fotoğraf , Edebiyat en çok ilgilendiğim sanat dallarıdır.

Fotoğrafla ilk tanışmam , 1986 yılında Üniversitede okurken anılarımı kaydetmek amaçlı almış olduğum “Zenith 12 XP” fotoğraf makinesiyle oldu. 2010 yılından sonra ise Fotoğraf ile daha ciddi ilgilenmeye başladım . Fotoğraf alanında ulusal ve uluslar arası yarışmalarda çok sayıda ödül -derece ; yüzlerce sergileme almış bulunmaktayım.Bunların yanı sıra çok sayıda karma sergiye katıldım ve yardım amaçlı kurumlara fotoğraflarımla katkıda bulunmaya çalıştım .